Zielona granica

7/10

Fabuła

“Zielona granica” to poruszający film, który przenosi nas na granicę polsko-białoruską, gdzie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) po przeprowadzce na Podlasie staje się nie tylko świadkiem, ale również uczestnikiem dramatycznych wydarzeń. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, postanawia dołączyć do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach objętych stanem wyjątkowym.

W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i ich towarzysząca nauczycielka z Afganistanu nie zdają sobie sprawy, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz. Ich jedynym celem jest przedostanie się do granic Unii Europejskiej. Los sprawi, że ich drogi skrzyżują się z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok).

Rozgrywające się wydarzenia zmuszą wszystkich bohaterów do zadania sobie pytania o prawdziwe znaczenie człowieczeństwa. Film “Zielona granica” porusza ważne tematy społeczne i polityczne, ukazując trudne wybory, jakie muszą podjąć bohaterowie w obliczu dramatycznej rzeczywistości uchodźców. To historia o odwadze, solidarności i poszukiwaniu własnej tożsamości w trudnych czasach.

Cały film „Zielona granica” online

Premiera filmu “Zielona granica” odbyła się już 5 września 2023 roku. Film został wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland, a jego gatunek to dramat. Produkcja filmu odbyła się we współpracy między Polską, Czechami, Francją i Belgią. Scenariusz został napisany przez Macieja Pisuka i Gabrielę Łazarkiewicz. Czas trwania filmu wynosi 152 minuty.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!