Ucieczka na Srebrny Glob

7.3/10

Fabuła

“Ucieczka na Srebrny Glob” to film, który miał szansę stać się przełomowym dziełem science-fiction, porównywalnym do “Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa. Jednakże, ze względów politycznych produkcja została wstrzymana przez władze kinematografii PRL tuż przed zakończeniem zdjęć. Pomimo tego, film pozostał legendą, nadal inspirującą twórców z całego świata i budzącą emocje u członków ekipy, którzy do dziś pamiętają tamte czasy sprzed 40 lat. “Ucieczka na Srebrny Glob” Kuby Mikurdy odkrywa największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Przyglądamy się również kulisy powstawania filmu – dla Żuławskiego, który niedawno rozstał się z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek, praca nad tym ambitnym projektem była rodzajem terapii.

Cały film „Ucieczka na Srebrny Glob” online

Premiera filmu “Ucieczka na Srebrny Glob” odbyła się już 5 września 2021 roku. Film został wyreżyserowany przez Kubę Mikurdę, który jest również autorem scenariusza. Jest to produkcja dokumentalna o czasie trwania 94 minut. Film został wyprodukowany w Polsce i wpisuje się w gatunek dokumentalny. Dzisiejsza data to 14 października 2023 roku, co oznacza, że premiera filmu odbyła się już w przeszłości.

Gdzie oglądać „Ucieczka na Srebrny Glob” online?

Film można oglądać na różnych platformach, takich jak Netflix, TVP, MDAG, Kino pod Baranami oraz Moje Ekino.

Netflix jest popularnym serwisem VOD, który słynie z szerokiej biblioteki filmów i seriali. Oferuje on różnorodne treści z różnych gatunków i krajów, w tym zarówno produkcje oryginalne, jak i filmy i seriale z innych wytwórni.

TVP (Telewizja Polska) to polska stacja telewizyjna, która również udostępnia filmy do oglądania online. Serwis TVP VOD oferuje zarówno polskie produkcje, jak i zagraniczne filmy.

MDAG (Mazowiecki Dom Artysty Guliwer) to miejsce kulturalne w Warszawie, które organizuje pokazy filmowe. Można tam oglądać zarówno nowe premiery, jak i klasyki kina.

Kino pod Baranami to kino znajdujące się w Krakowie. Jest znane z prezentowania różnorodnych filmów, w tym zarówno polskich, jak i zagranicznych produkcji. Organizuje również festiwale filmowe i specjalne wydarzenia.

Moje Ekino to polski serwis VOD, który oferuje dostęp do szerokiej gamy filmów i seriali. Słynie z dużej ilości polskich produkcji oraz możliwości oglądania treści w wysokiej jakości.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!