Till

6.8/10

Fabuła

“Till” to poruszający film oparty na prawdziwej historii, która rozgrywa się w roku 1955 w Missisipi. Głównym bohaterem jest czternastoletni Emmett Till, czarnoskóry chłopiec, który spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy napięć rasowych, Emmett popełnia drobny żart w stosunku do białej kobiety, nie mając pojęcia o tragicznych konsekwencjach, jakie go spotkają. Brutalne zamordowanie chłopca staje się punktem zwrotnym, który wywołuje lawinę wydarzeń.

Jednak to historia matki Emmetta, Mamie Till, staje się głównym wątkiem filmu. Po śmierci syna, Mamie podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekształca swoją druzgocącą żałobę w działanie. Jej determinacja i siła ducha inspirują innych do podjęcia walki z niesprawiedliwością i rasizmem.

“Till” to film, który porusza trudne tematy rasizmu i niesprawiedliwości społecznej, jednocześnie ukazując siłę jednostki i jej zdolność do przemiany tragedii w działanie. To historia, która nie tylko wzrusza i angażuje emocjonalnie, ale również skłania do refleksji nad naszymi własnymi postawami i wartościami.

Cały film „Till” online

Premiera filmu “Till” odbyła się już 1 października 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Chinonye Chukwu, która była jedynym reżyserem produkcji. “Till” to biograficzny dramat, który trwa 131 minut. Scenariusz filmu został napisany przez Chinonye Chukwu oraz Keitha Beauchampa. Produkcja pochodzi z USA.

Dzisiejsza data to 18 listopada 2023 roku, więc premiera filmu “Till” miała miejsce w przeszłości. Film ten już zdążył zadebiutować przed dzisiejszą datą i z pewnością wzbudził duże zainteresowanie ze względu na swoją tematykę biograficzną i dramatyczną. Reżyserka Chinonye Chukwu oraz scenarzyści Chinonye Chukwu i Keith Beauchamp z pewnością włożyli wiele pracy w stworzenie tego filmu, który zapewne porusza ważne społeczne i historyczne tematy. “Till” jest produkcją amerykańską, co może sugerować, że historia opowiedziana w filmie dotyczy jakiegoś znaczącego wydarzenia lub postaci z historii Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na gatunek filmu oraz długość trwania można przypuszczać, że “Till” to ambitna produkcja, która może poruszać widzów i skłonić do refleksji.

Gdzie oglądać „Till” online?

Film “Canal + Premiery” można oglądać na platformie Canal+ oraz w serwisie VOD Canal+ Online. Serwis Canal+ Online słynie z szerokiej oferty filmów, seriali, programów sportowych oraz dostępu do kanałów telewizyjnych Canal+.

Film można również obejrzeć na platformie VOD Rakuten TV. Serwis Rakuten TV słynie z dużej biblioteki filmowej, w której można znaleźć zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki kina.

Kolejną opcją jest serwis VOD Chili, gdzie również można znaleźć film. Chili słynie z możliwości wypożyczania i zakupu filmów oraz dostępności najnowszych premier kinowych.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!