Stracone złudzenia

7.3/10

Fabuła

Film “Stracone złudzenia” to poruszająca historia młodego poety Luciena, który pochodzi z biednej rodziny. Jego życie zmienia się, gdy nawiązuje romans z arystokratką Madame de Bargeton, która staje się jego mecenaską. Ta nietypowa relacja prowadzi Luciena prosto na ulice ubogiej części Paryża, gdzie spotyka innych utalentowanych i ambitnych idealistów, którzy nie mają nic do stracenia.

W stolicy czekają na nich dwie drogi: dobrze płatny cynizm lub poetyckie cierpienie z powodu braku środków do życia. Lucien musi podjąć decyzję, czy chce sprzedać swoje pióro dla sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, czy też pozostać wiernym sztuce, która może przynieść mu niewielkie dochody.

“Stracone złudzenia” to film, który ukazuje trudności artystycznego życia w XIX-wiecznym Paryżu. Przeplatając romantyczne wątki z brutalną rzeczywistością, obraz przedstawia dylematy bohatera i jego walkę o miejsce w salonach artystycznych. Czy Lucien znajdzie swoje miejsce w tym świecie pełnym przeciwności losu? Odpowiedź na to pytanie odkryjesz oglądając ten unikalny film.

Cały film „Stracone złudzenia” online

Premiera filmu “Stracone złudzenia” odbyła się 5 września 2021 roku. Film został wyreżyserowany przez Xaviera Giannoli, który jest jedynym reżyserem produkcji. Oryginalny tytuł filmu to “Illusions perdues”, a jego gatunek to dramat historyczny. Film został wyprodukowany we Francji i w Belgii. Scenariusz został napisany przez Xaviera Giannoli oraz Jacquesa Fieschiego. Czas trwania filmu wynosi 149 minut. Biorąc pod uwagę dzisiejszą datę, czyli 30 września 2023 roku, premiera filmu “Stracone złudzenia” miała już miejsce w przeszłości.

Gdzie oglądać „Stracone złudzenia” online?

Film “Canal + Premiery” można oglądać na platformie Canal+.

Film “Nowe Horyzonty VOD” można oglądać na platformie Nowe Horyzonty VOD, która słynie z prezentowania niezależnych i artystycznych produkcji filmowych.

Film “Kino pod Baranami” można oglądać na platformie Kino pod Baranami, która jest kinem studyjnym i specjalizuje się w pokazywaniu filmów artystycznych i niezależnych.

Film “Moje Ekino” można oglądać na platformie Moje Ekino, która oferuje szeroki wybór filmów różnych gatunków i produkcji.

Film “rakuten” można oglądać na platformie Rakuten TV, która jest serwisem VOD oferującym filmy i seriale z różnych kategorii.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!