Raport Pileckiego

3/10

Fabuła

“Raport Pileckiego” to poruszający film oparty na prawdziwej historii rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza Armii Krajowej, który dobrowolnie oddaje się w ręce Gestapo, aby trafić do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tam, wśród okrutnej rzeczywistości, organizuje tajny ruch oporu i po 947 dniach niewoli udaje mu się spektakularna ucieczka. W raportach, które pisze po powrocie do Polski, podejmuje próbę uświadomienia światu o Holokauście i innych zbrodniach popełnionych przez nazistów.

Jednak jego walka nie kończy się na Auschwitz. Pilecki bierze udział w Powstaniu Warszawskim i walczy u boku II Korpusu Polskiego generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do kraju zostaje aresztowany przez komunistyczne władze, brutalnie przesłuchiwany i oskarżony o szpiegostwo. Pomimo desperackich próśb o ułaskawienie, Prezydent Bolesław Bierut nie zgadza się na zmianę wyroku.

Film “Raport Pileckiego” ukazuje bohaterską postawę rotmistrza Pileckiego oraz jego niezłomną determinację w walce o prawdę i sprawiedliwość. To historia człowieka, który poświęcił swoje życie dla dobra innych, a jego męstwo i poświęcenie stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń. Wykonanie wyroku śmierci na rotmistrzu Pileckim 25 maja 1948 roku w Warszawie jest nie tylko zakończeniem filmu, ale również przypomnieniem o ważności pamięci i walki o wartości, które są fundamentem naszej cywilizacji.

Cały film „Raport Pileckiego” online

Premiera filmu “Raport Pileckiego” odbyła się już 1 września 2023 roku. Film został wyreżyserowany przez Krzysztofa Łukaszewicza, który jest jedynym reżyserem produkcji. “Raport Pileckiego” to biograficzny, dramatyczny i wojenny film, który został wyprodukowany w Polsce. Scenariusz do filmu również został napisany przez Krzysztofa Łukaszewicza. Całkowity czas trwania filmu wynosi 119 minut.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!