Przeżyć

7.6/10

Fabuła

“Przeżyć” to poruszający animowany film dokumentalny, który zdobył serca publiczności na festiwalu w Sundance, gdzie został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury w Konkursie Międzynarodowym. Porównywany do kultowego “Walca z Baszirem”, film opowiada historię nastolatka, który wraz z matką i rodzeństwem ucieka z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy.

To nie tylko opowieść o dramatycznej podróży i walce o przetrwanie, ale także intymna historia dorastania i odkrywania własnej seksualności. Główny bohater, Amin, musiał szybko dorosnąć i przez wiele lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Poczucie straty towarzyszy mu na wielu poziomach życia.

Jednak dziś, jako niespełna czterdziestolatek, Amin odnosi sukcesy jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem. Film “Przeżyć” ukazuje nie tylko trudności, z jakimi musiał się zmierzyć bohater, ale także siłę ludzkiego ducha i możliwość odnalezienia szczęścia po przejściach.

Ta poruszająca opowieść o przeżyciu wojny, dorastaniu i akceptacji samego siebie z pewnością poruszy serca widzów i skłoni do refleksji nad własnym życiem.

Cały film „Przeżyć” online

Premiera filmu “Przeżyć”, wyreżyserowanego przez Jonasa Pohera Rasmussena, odbyła się już 28 stycznia 2021 roku. Film, którego oryginalny tytuł to “Flugt”, jest animacją dokumentalną o czasie trwania 89 minut. Został wyprodukowany we współpracy międzynarodowej, w Danii, Francji, Szwecji, Norwegii, USA, Hiszpanii i we Włoszech. Scenariusz filmu został napisany przez samego Jonasa Pohera Rasmussena oraz Amina Nawabiego. Mimo że dzisiejsza data to 29 września 2023 roku, premiera filmu “Przeżyć” miała miejsce już w przeszłości, dając widzom możliwość zanurzenia się w historię opowiedzianą przez reżysera.

Gdzie oglądać „Przeżyć” online?

Film można oglądać na serwisach VOD takich jak Canal +, MDAG, Kino pod Baranami oraz Moje Ekino. Canal + jest znany z szerokiej oferty filmowej, w tym premierowych produkcji i ekskluzywnych seriali. MDAG to platforma VOD, która specjalizuje się w polskich filmach i serialach. Kino pod Baranami to popularne krakowskie kino, które udostępnia swoje filmy online. Natomiast Moje Ekino to serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali z różnych gatunków.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!