Orlęta. Grodno ‘39

5.5/10

Fabuła

„Orlęta. Grodno ‘39” to poruszający film, który przenosi nas w czasy II wojny światowej i ukazuje dramatyczne wydarzenia widziane oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. Akcja rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, kiedy to niemieckie samoloty bombardują budynek szkoły chłopca. To wydarzenie staje się początkiem nie tylko wojny, ale również przyspieszonego dojrzewania dla Leosia, Tadka, Eweliny i tysięcy innych polskich dzieci.

17 września 1939 roku, na mocy porozumień między ZSRR a III Rzeszą, Armia Czerwona wkracza do Polski. Grodno, miasto, w którym rozgrywa się akcja filmu, ma zostać zajęte przez Sowietów 20 września. Jednak obrońcy miasta postanawiają stawić opór i rozpoczynają beznadziejną, ale heroiczną walkę. W tej walce nie tylko wojsko, ale również ludność cywilna, zwłaszcza młodzież szkolna, odgrywa kluczową rolę. To właśnie dzieci i młodzież stają się bohaterami, broniąc miasta i stając się ofiarami okrucieństwa okupantów.

Film „Orlęta. Grodno ‘39” to nie tylko historia wojny, ale również opowieść o sile i odwadze dzieci, które muszą dorosnąć zbyt szybko w obliczu brutalnej rzeczywistości. Przez ich oczy widzimy dramatyczne wydarzenia tamtych czasów i odczuwamy ich ból, strach i determinację. To film, który nie tylko wzrusza, ale również skłania do refleksji nad ceną wolności i wartością ludzkiego życia.

Cały film „Orlęta. Grodno ‘39” online

Premiera filmu “Orlęta. Grodno ‘39” odbyła się już 9 września 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Krzysztofa Łukaszewicza, który jest jedynym reżyserem produkcji. “Orlęta. Grodno ‘39” to dramat wojenny, który został wyprodukowany w Polsce. Scenariusz filmu również został napisany przez Krzysztofa Łukaszewicza. Czas trwania filmu wynosi 104 minuty. Biorąc pod uwagę dzisiejszą datę, czyli 7 października 2023 roku, można stwierdzić, że premiera filmu odbyła się już w przeszłości.

Gdzie oglądać „Orlęta. Grodno ‘39” online?

Film można oglądać w serwisach VOD takich jak Canal+, Player+ oraz TVP.

Canal+ to płatny serwis VOD, który słynie z bogatej oferty filmowej, w tym premierowych produkcji kinowych, seriali oraz programów sportowych. Dostęp do treści w Canal+ wymaga opłacenia abonamentu.

Player+ to również płatny serwis VOD, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, programów telewizyjnych oraz transmisji sportowych. Serwis ten jest dostępny dla abonentów platformy telewizyjnej Polsat.

TVP (Telewizja Polska) to publiczna stacja telewizyjna, która udostępnia swoje treści również w formie VOD. W serwisie TVP można znaleźć filmy, seriale oraz programy telewizyjne emitowane na antenie stacji.

Wszystkie wymienione serwisy VOD umożliwiają oglądanie filmów online, w dowolnym czasie i miejscu, za pomocą urządzeń takich jak telewizory, smartfony czy tablety.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!