Nimona

7/10

Fabuła

W filmie “Nimona” w reżyserii Nicka Bruno i Troya Quane’a, przenosimy się do futurystyczno-średniowiecznego świata, gdzie Ballister Boldheart (Riz Ahmed), rycerz o niepospolitych umiejętnościach, zostaje niesłusznie oskarżony o przestępstwo. Jego jedyną nadzieją na odzyskanie dobrego imienia staje się Nimona (Chloë Grace Moretz) – buntownicza nastolatka i jednocześnie zmiennokształtny potwór, którego Ballister zobowiązał się zniszczyć.

W obliczu nieustannego pościgu królestwa za nim, Nimona staje się nie tylko najlepszym, ale także jedynym sprzymierzeńcem, na którym Ballister może polegać. Wraz z rozmywającymi się granicami między bohaterami, złoczyńcami i potworami, obydwoje postanawiają wprowadzić nieco zamieszania – Ballister musi oczyścić swoje imię raz na zawsze, a Nimona… po prostu uwielbia siać chaos.

“Nimona” to epicka opowieść o odnajdywaniu przyjaźni w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach oraz o akceptowaniu siebie i innych takimi, jakimi są. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści graficznej ND Stevensona, która zdobyła nominację do nagrody National Book Award i znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Przygotuj się na niezapomnianą podróż do świata pełnego przygód, emocji i niezwykłych bohaterów.

Cały film „Nimona” online

Premiera filmu “Nimona” odbyła się już 14 czerwca 2023 roku. Film został wyreżyserowany przez Nicka Bruno i Troya Quane’a, a gatunkiem, w jakim się on znajduje, jest animacja przygodowa. Produkcja pochodzi z USA, a scenariusz został napisany przez Marca Haimesa. Czas trwania filmu wynosi 101 minut.

Dzisiejsza data to 15 września 2023 roku, więc premiera filmu “Nimona” miała miejsce już jakiś czas temu. Widzowie mieli okazję zobaczyć tę animowaną przygodę na dużym ekranie i cieszyć się historią przedstawioną przez reżyserów Nicka Bruno i Troya Quane’a. Film ten został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i z pewnością przyciągnął uwagę fanów animacji oraz miłośników przygód.

Scenariusz filmu, napisany przez Marca Haimesa, zapewnił interesującą fabułę i emocjonujące momenty. “Nimona” to produkcja, która z pewnością dostarczyła widzom rozrywki na ponad godzinę. Czas trwania filmu wynoszący 101 minut pozwolił na pełne zanurzenie się w historii i świecie przedstawionym.

Premiera filmu “Nimona” była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kinowych tego roku. Widzowie mieli okazję zobaczyć animowaną przygodę, która zapewniła im niezapomniane chwile i emocje. Teraz, po premierze, film może być dostępny w kinach lub na platformach streamingowych, dając szansę na odkrycie tej fascynującej historii wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji jej zobaczyć.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!