Moonage Daydream

7.5/10

Fabuła

“Moonage Daydream” to niezwykły film, który przenosi nas w świat geniuszu Davida Bowiego – jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów. Brett Morgen, twórca takich filmów jak “Kurt Cobain: Życie bez cenzury” i “Jane”, zabiera nas w pełnometrażową, doświadczalną podróż, korzystając z wysublimowanych i nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych.

To nie tylko film o muzyce, ale również o sztuce i duchowej podróży Bowiego. Narrację prowadzi sam David Bowie, co nadaje produkcji wyjątkowego charakteru. “Moonage Daydream” ukazuje nie tylko twórczość artysty, ale także jego wpływ na kulturę przez ponad 50 lat.

Film ten jest pierwszym projektem wspieranym przez David Bowie Estate, które udostępniło Morgenowi bezprecedensowy dostęp do bogatej kolekcji. Wykorzystując osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy i słowa samego Bowiego, “Moonage Daydream” przenosi widzów w wyjątkowy świat artysty.

Brett Morgen spędził wiele lat na montażu filmu, dbając o każdy detal. Współpracował również z wieloletnim przyjacielem i producentem muzycznym Bowiego, Tony Viscontim oraz z nagrodzonym Oscarem Paul Masseyem, odpowiedzialnym za dźwięk w filmie “Bohemian Rhapsody”. Efektem ich pracy jest nie tylko wizualna uczta, ale również pełna emocji podróż przez życie i twórczość Davida Bowiego.

“Moonage Daydream” to film, który z pewnością zachwyci fanów artysty, ale także przyciągnie nowych widzów do fascynującego świata Davida Bowiego. To niezwykłe dzieło sztuki, które pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć jednego z najważniejszych artystów naszych czasów.

Cały film „Moonage Daydream” online

Premiera filmu “Moonage Daydream” odbyła się już w przeszłości, dokładnie 23 maja 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Bretta Morgena, który jest jedynym reżyserem produkcji. Jest to film o gatunku dokumentalnym i muzycznym, który został wyprodukowany w USA. Sam Brett Morgen napisał scenariusz do tego filmu. Czas trwania “Moonage Daydream” wynosi 135 minut. Biorąc pod uwagę dzisiejszą datę, czyli 5 października 2023 roku, możemy stwierdzić, że premiera filmu odbyła się już w przeszłości i jest on dostępny dla widzów.

Gdzie oglądać „Moonage Daydream” online?

Film “Canal + Premiery” można oglądać na platformie Canal+ oraz w serwisie VOD Canal+ Online. Serwis Canal+ Online słynie z szerokiej oferty filmów, seriali, programów sportowych oraz dostępu do kanałów telewizyjnych Canal+.

Film można również znaleźć i obejrzeć na platformie iTunes. iTunes to popularny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, muzyki, podcastów i innych treści multimedialnych. Serwis ten jest znany z łatwej nawigacji, wysokiej jakości treści oraz możliwości zakupu lub wypożyczenia filmów.

Kolejną opcją jest serwis VOD Rakuten. Rakuten to platforma, która umożliwia oglądanie filmów online. Serwis ten słynie z bogatej biblioteki filmowej, w której można znaleźć zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki kina. Rakuten oferuje również możliwość zakupu lub wypożyczenia filmów oraz dostęp do różnorodnych treści multimedialnych.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!