Marusarz. Tatrzański orzeł

5.2/10

Fabuła

“Marusarz. Tatrzański orzeł” to poruszający film opowiadający historię Stanisława Marusarza, znanego polskiego skoczka narciarskiego. Marusarz był wice mistrzem świata w Lahti w 1938 roku, czterokrotnym olimpijczykiem oraz siedmiokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata w narciarstwie. Był również podporucznikiem Armii Krajowej i kurierem Tatrzańskiego Kurierów. Już od pierwszych miesięcy okupacji działał w podziemiu jako kurier Państwa Podziemnego do Węgier. W 1940 roku skoczył z drugiego piętra i uciekł z więzienia Gestapo w Krakowie. Po wojnie był jednym z najdłużej aktywnych skoczków narciarskich na świecie. Marusarz został gościem honorowym Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1965-66. W wieku 53 lat stanął na słynnej skoczni Gross-Titlis-Schanze – jego skok w garniturze i krawacie stał się jego dziedzictwem. Spektakularny skok Marusarza w garniturze podczas Turnieju Czterech Skoczni ’66 stał się pretekstem do opowiedzenia jego losu, a także historii jego siostry Heleny – utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku.

Cały film „Marusarz. Tatrzański orzeł” online

Premiera filmu “Marusarz. Tatrzański orzeł” miała miejsce 16 stycznia 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Marka Bukowskiego, który był jedynym reżyserem produkcji. Jest to biograficzno-obyczajowy film, który został wyprodukowany w Polsce. Scenariusz do filmu został napisany przez Macieja Dancewicza oraz samego Marka Bukowskiego. Czas trwania filmu wynosi 54 minuty.

Dzisiejsza data to 14 listopada 2023 roku, co oznacza, że premiera filmu odbyła się już ponad rok temu. “Marusarz. Tatrzański orzeł” miał swoją premierę w czasie przeszłym, a teraz jest dostępny dla widzów od pewnego czasu. Film opowiada historię życia Marusarza, tatrzańskiego orła, który zdobył sławę jako narciarz i olimpijczyk. Przez 54 minuty widzowie mogą zanurzyć się w fascynującą biografię tej wyjątkowej postaci i poznać jej niezwykłe osiągnięcia.

Gdzie oglądać „Marusarz. Tatrzański orzeł” online?

Film można oglądać w różnych miejscach, takich jak kina, platformy streamingowe, serwisy VOD (Video on Demand) itp. Jednym z popularnych serwisów VOD jest TVP VOD, który jest dostępny na stronie internetowej TVP oraz jako aplikacja mobilna.

TVP VOD to serwis, który słynie z oferowania szerokiego wyboru programów telewizyjnych i filmów. Użytkownicy mogą oglądać zarówno aktualne odcinki seriali emitowanych na antenie TVP, jak i archiwalne produkcje. Serwis ten zapewnia dostęp do różnorodnych gatunków filmowych, w tym dramatów, komedii, thrillerów, dokumentów i wiele innych.

Dzięki TVP VOD widzowie mają możliwość oglądania ulubionych filmów w dowolnym czasie i miejscu, korzystając z urządzeń mobilnych, smart TV lub komputerów. Serwis ten umożliwia również dostęp do dodatkowych materiałów związanych z filmami, takich jak wywiady z aktorami czy making-ofy.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!