Holy Spider

7.3/10

Fabuła

“Holy Spider” to mroczny thriller, który przenosi nas w serce współczesnego Iranu. Reżyser Ali Abbasi, znany z nominowanej do Oscara “Granicy”, przedstawia brutalną rzeczywistość opresyjnego, patriarchalnego systemu, który posługuje się przemocą. Film doskonale tłumaczy, skąd bierze się gniew protestujących Iranek i Irańczyków.

Akcja “Holy Spider” rozgrywa się w Iranie, ale nawiązuje do amerykańskich klasyków gatunku, takich jak “Taksówkarz” Scorsesego i “Zodiak” Finchera. Ten posępny i gęsty thriller przynosi nam mroczną noc w irańskim mieście Meszhed, gdzie dochodzi do serii brutalnych morderstw pracownic seksualnych. Zar Amir Ebrahimi wciela się w dziennikarkę, która ryzykując życie, próbuje odkryć prawdę i stawić czoła patriarchalnej zmowie.

W świecie “Holy Spider” pajęczyna zła jest wszędzie obecna. Religijni przywódcy, policja i media podziwiają fanatyka, który “czyści” ulice z grzechu i zepsucia. Bohaterka filmu musi stawić czoła nie tylko seryjnemu mordercy, ale także drapieżnikom w mundurach i na stanowiskach, dla których życie kobiet nie ma żadnej wartości.

“Holy Spider” to mistrzowski true crime, który porusza trudne tematy i ukazuje brutalną rzeczywistość współczesnego Iranu. Film ten jest nie tylko emocjonującym thrillerem, ale także ważnym spojrzeniem na walkę kobiet o swoje prawa w opresyjnym systemie.

Cały film „Holy Spider” online

Premiera filmu “Holy Spider” odbyła się 22 maja 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Ali Abbasi, który był jedynym reżyserem produkcji. “Holy Spider” to thriller o czasie trwania 118 minut. Został wyprodukowany we współpracy międzynarodowej, w Danii, Niemczech, Szwecji, Francji, Jordanii i we Włoszech. Scenariusz filmu został napisany przez samego Abbasi oraz Afshina Kamrana Bahramiego. Mimo że dzisiejsza data to 8 września 2023 roku, premiera filmu już się odbyła w przeszłości, co pozwoliło widzom na zanurzenie się w tajemniczy świat “Holy Spider”.

Gdzie oglądać „Holy Spider” online?

Film można oglądać na trzech różnych platformach: Nowe Horyzonty VOD, Kino pod Baranami oraz Moje Ekino.

Nowe Horyzonty VOD to serwis vod, który słynie z szerokiej oferty filmowej. Znajdują się tam zarówno najnowsze produkcje kinowe, jak i filmy niezależne, dokumentalne czy klasyczne. Serwis ten jest znany z promowania kina artystycznego i alternatywnego.

Kino pod Baranami to kino znajdujące się w Krakowie, które również udostępnia swoje filmy online. Jest to miejsce, które specjalizuje się w pokazywaniu filmów niezależnych, artystycznych oraz retrospektyw filmowych. Dzięki platformie vod można oglądać filmy prezentowane w kinie pod Baranami bez konieczności wychodzenia z domu.

Moje Ekino to popularny serwis vod, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali. Jest znany z bogatej biblioteki filmowej, w której można znaleźć zarówno najnowsze hity kinowe, jak i klasyki kina. Serwis ten cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją łatwość obsługi i różnorodność dostępnych treści.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!