Filip

6.7/10

Fabuła

“Filip: Miłość i zdrada w cieniu wojny”

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, utalentowany młody polski Żyd, marzy o karierze artystycznej. Razem ze swoją ukochaną Sarą przygotowuje się do występu w kabarecie, który ma zapewnić im środki do utrzymania rodziny. Jednak ich marzenia zostają brutalnie przerwane, gdy podczas premiery dochodzi do strzelaniny, w wyniku której ginie Sara oraz bliscy znajomi Filipa.

Dwa lata później Filip znalazł się w zupełnie innym miejscu – pracuje jako kelner w ekskluzywnej restauracji hotelu we Frankfurcie. Pragnąc uciec od traumatycznych wspomnień i prześladowań, postanawia udawać Francuza i cieszyć się życiem w samym sercu hitlerowskich Niemiec. Korzystając ze wszystkich uroków tego świata, Filip nie potrafi się zatrzymać ani na chwilę.

Jednak los ma inne plany dla Filipa. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają, że jego starannie zbudowane frankfurckie życie rozpada się jak domek z kart. Zdrada, miłość i tajemnice z przeszłości wplątują go w sieć intryg i niebezpieczeństw. Czy Filipowi uda się odkryć prawdę i odnaleźć sens w tym chaosie? Czy będzie w stanie odbudować swoje życie i znaleźć prawdziwe szczęście?

“Filip: Miłość i zdrada w cieniu wojny” to poruszający film, który przenosi nas w mroczne czasy II wojny światowej. Opowieść o walce z przeciwnościami losu, poszukiwaniu tożsamości i odwadze, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Przeplatając dramatyczne wydarzenia historyczne z emocjonalną siłą miłości, ten film zapewni niezapomniane przeżycia i skłoni do refleksji nad wartościami, które naprawdę się liczą.

Cały film „Filip” online

Premiera filmu “Filip” odbyła się 15 września 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Michała Kwiecińskiego, który był jedynym reżyserem produkcji. “Filip” to dramat wojenny, który został wyprodukowany w Polsce. Scenariusz filmu został napisany przez Michała Kwiecińskiego oraz Michała Matejkiewicza. Czas trwania filmu wynosi 125 minut. Biorąc pod uwagę dzisiejszą datę, czyli 27 sierpnia 2023 roku, premiera filmu “Filip” miała już miejsce w przeszłości.

Gdzie oglądać „Filip” online?

Film można oglądać w różnych miejscach, w tym w serwisach VOD (Video on Demand). Jednym z popularnych serwisów VOD jest TVP VOD, który jest dostępny na stronie internetowej TVP. Ten serwis słynie z tego, że oferuje szeroki wybór programów telewizyjnych i filmów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Użytkownicy mogą oglądać filmy w dowolnym czasie i miejscu, korzystając z komputera, smartfona lub telewizora podłączonego do internetu.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!