Brigitte Bardot cudowna

5.6/10

Fabuła

“Brigitte Bardot cudowna” to poruszający film, który przenosi nas w czasy komunistycznej Polski w połowie XX wieku. Głównym bohaterem jest Adam, który mieszka z matką, prześladowaną przez służby bezpieczeństwa państwa. Ojciec chłopca walczył w II wojnie światowej jako pilot, broniąc Wielkiej Brytanii, i od tamtej pory nie było o nim żadnych wieści. Nie wiadomo, czy pozostał w Anglii, czy wrócił i ukrywa się, aby uniknąć prześladowań. Zaczynają przychodzić paczki i pocztówki od niego, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że ktoś inny je wysyła.

W szkole chłopiec stale śni o tym, że pewnego dnia jego ojciec wyląduje na boisku szkolnym swoim Spitfire’em, unosząc kurz, z którego wyjdzie żywy, bohaterski i wspaniały. Pewnego dnia, gdy chłopiec ogląda film Jean-Luca Godarda “Pogarda” w kinie, zostaje przeniesiony do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd filmowych i muzycznych.

To najnowszy film Maestro Majewskiego, oparty na jego powieści “Pielgrzymka do grobu cudownej Brigitte Bardot”, w którym rozlicza się ze swoją młodością, dzieciństwem i wszystkim, czym dla niego była Polska. Ten unikalny obraz porusza tematy ważne dla czytelników, ukazując historię jednostki w kontekście politycznych napięć i tęsknoty za wolnością.

Cały film „Brigitte Bardot cudowna” online

Premiera filmu “Brigitte Bardot cudowna” odbyła się już 8 października 2021 roku. Film został wyreżyserowany przez Lecha Majewskiego, który jest jedynym reżyserem produkcji. Jest to dramat o czasie trwania 121 minut. Scenariusz filmu również został napisany przez Lecha Majewskiego. “Brigitte Bardot cudowna” została wyprodukowana w Polsce.

Dzisiejsza data to 11 listopada 2023 roku, więc premiera filmu odbyła się już w przeszłości. Film mógł być oglądany przez widzów i oceniany przez krytyków. Jego gatunek, dramat, sugeruje, że historia przedstawiona w filmie może być emocjonalna i poruszająca. Reżyser Lech Majewski jest znany ze swojego unikalnego stylu i artystycznego podejścia do tworzenia filmów, co może wpływać na odbiór “Brigitte Bardot cudowna”. Wyprodukowany w Polsce, film może być ważnym wkładem w rodzimą kinematografię i przyczynić się do promocji polskich talentów filmowych zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Gdzie oglądać „Brigitte Bardot cudowna” online?

Film można oglądać w serwisie VOD Canal+ oraz Player+. Serwis Canal+ słynie z szerokiej oferty filmowej, w tym premierowych produkcji kinowych, seriali, dokumentów oraz programów sportowych. Player+ natomiast jest znany z bogatej biblioteki filmowej, w której można znaleźć zarówno polskie, jak i zagraniczne filmy i seriale.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!