Billie Holiday

6.3/10

Fabuła

“Billie Holiday: Głos przeciwko niesprawiedliwości” to poruszający film oparty na prawdziwej historii jednej z najwybitniejszych wokalistek wszech czasów. Billie Holiday, uwielbiana przez fanów na całym świecie, znajduje się na szczycie swojej kariery muzycznej, kiedy nagle staje się ofiarą bezwzględnego systemu. W imię krucjaty antynarkotykowej, organy ścigania próbują zdusić jej twórczość i uciszyć jej głos.

Wysłany przez federalne władze tajny agent ma za zadanie zbliżyć się do Billie i zrobić wszystko, aby umożliwić cenzurowanie jej utworów, zwłaszcza słynnego “Strange Fruit” – hymnu przeciwko rasizmowi, który do dzisiaj jest symbolem społecznego protestu. Film ukazuje nie tylko odwagę i wierność artystki wobec swoich ideałów, ale również walkę z uzależnieniem, sławą i burzliwą nieszczęśliwą miłością.

“Billie Holiday: Głos przeciwko niesprawiedliwości” to ponadczasowa opowieść, która porusza ważne tematy i nadal jest aktualna. Przenosi nas w świat nie tylko muzyki, ale także walki o sprawiedliwość społeczną i równość. To film, który porusza serca i inspiruje do działania.

Cały film „Billie Holiday” online

Premiera filmu “Billie Holiday” już się odbyła. Film został wyreżyserowany przez Lee Danielsa i miał swoją premierę 26 lutego 2021 roku. Oryginalny tytuł filmu to “The United States vs. Billie Holiday”. Jest to biograficzny dramat, który został wyprodukowany w USA. Scenariusz filmu został napisany przez Suzan-Lori Parks. Czas trwania filmu wynosi 131 minut.

Gdzie oglądać „Billie Holiday” online?

Film “Canal + Premiery” można oglądać na platformie Canal+ oraz w serwisie VOD Canal+ Online. Serwis Canal+ Online słynie z szerokiej oferty filmowej, w tym premierowych produkcji, ekskluzywnych seriali oraz programów sportowych.

Natomiast film “cineman” można oglądać na platformie Cineman.pl, która jest serwisem VOD specjalizującym się w filmach niezależnych, artystycznych i festiwalowych. Cineman.pl oferuje również dostęp do klasycznych filmów oraz dokumentów z różnych dziedzin sztuki.

Dostępność na vod4k

Film nie jest jeszcze dostępny na vod4k.pl, jeśli się pojawi niezwłocznie poinformujemy o jego dostępności

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!