Alcarràs

7/10

Fabuła

“Alcarràs” to film pełen nostalgii końca lata i małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa, zdobyła Złotego Niedźwiedzia. Film przynosi intensywne smaki i zapachy, przypominając “Tamte dni, tamte noce” Luki Guadagnina, a także posiada autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru znane z “Lata 1993” Carli Simón. Umieszczenie dziecięcych bohaterów w centrum historii nadaje pozornie błahym i codziennym wydarzeniom niezwykłość. Jednak kameralne “Alcarràs” wykracza poza portret rodziny, skupiając się również na palących problemach współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. Bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zadecyduje o ich dalszym losie. Czy zwycięży pragmatyzm czy idealizm? To pytanie stawiane przez film “Alcarràs”.

Cały film „Alcarràs” online

Premiera filmu “Alcarràs” odbyła się 15 lutego 2022 roku. Film został wyreżyserowany przez Carlę Simón, która była jedynym reżyserem produkcji. Jest to dramat o czasie trwania 120 minut. Scenariusz został napisany przez Carla Simóna i Arnau Vilaró. Produkcja filmu miała miejsce w Hiszpanii i we Włoszech. Biorąc pod uwagę dzisiejszą datę, czyli 3 października 2023 roku, premiera filmu “Alcarràs” już się odbyła w przeszłości.

Gdzie oglądać „Alcarràs” online?

Film “Canal + Premiery” można oglądać na platformie Canal+ oraz w serwisie vod Canal+ Online. Serwis Canal+ Online słynie z bogatej oferty filmowej, w tym premierowych produkcji, seriali oraz programów sportowych.

Film “Nowe Horyzonty VOD” można oglądać na platformie Nowe Horyzonty VOD. Serwis ten jest znany z prezentowania niezależnych i artystycznych filmów z całego świata, często o nietypowej tematyce i formie.

Film “Kino pod Baranami” można oglądać na stronie internetowej Kina pod Baranami. Kino to jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych kin studyjnych w Polsce, specjalizującym się w pokazywaniu filmów artystycznych, klasycznych oraz niezależnych.

Film “Moje Ekino” można oglądać na platformie Moje Ekino. Serwis ten słynie z szerokiej oferty filmowej, obejmującej zarówno najnowsze produkcje kinowe, jak i klasyki filmowe. Moje Ekino oferuje również możliwość subskrypcji, dzięki której można mieć dostęp do większej liczby filmów i seriali.

Dostępność na vod4k

Film jest dostępny na vod4k, możesz go znaleźć pod tym adresem: link do filmu

Wymagane logowanie

Nie masz konta? Załóż je w 15 sekund!